Wiadomości

Dolice. 900 konne Audi uderzyło w dom. Kierowca nie żyje.

Dolice. 900 konne Audi uderzyło w dom. Kierowca nie żyje.

09-07-2023

W niedzielę około godziny 7 w Dolicach doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Samochód osobowy marki Audi RSQ8 uderzył w budynek mieszkalny. Na miejscu śmierć poniósł kierowca.

4 miliony na modernizację stacji uzdatniania wody w Lipniku.

4 miliony na modernizację stacji uzdatniania wody w Lipniku.

18-05-2023

Dzięki wsparciu samorządu województwa zostanie zrealizowana inwestycja, na którą czekają mieszkańcy gminy Kobylanka i gminy wiejskiej Stargard.

Kluczewo. Duża inwestycja i modernizacja ul. Kosmonautów, Lotników i Lelewela.

Kluczewo. Duża inwestycja i modernizacja ul. Kosmonautów, Lotników i Lelewela.

24-01-2023

Ponad 20 000 000 zł będzie kosztowała ogromna inwestycja w gruntowną modernizację ul. Kosmonautów, ul. Lotników i fragmentu ul. J. Lelewela.

Park&Ride - to robi wrażenie.

Park&Ride - to robi wrażenie.

24-01-2023

300 miejsc dla samochodów osobowych, parking dla autokarów turystycznych, wiaty, stojaki i boksy dla rowerów, ładowarka do elektryków, kompresory do pompowania, odkurzacz i punkt na nieczystości dla autobusów i kamperów – to wszystko i znacznie więcej udog...

Marihuana, amfetamina i ecstasy zabezpieczone przez stargardzkich kryminalnych.

Marihuana, amfetamina i ecstasy zabezpieczone przez stargardzkich kryminalnych.

24-01-2023

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zatrzymali 29- latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Neo-Nówka w Choszcznie i Stargardzie !!!

Neo-Nówka w Choszcznie i Stargardzie !!!

24-01-2023

Już 04 lutego najpopularniejszy kabaret w Polsce zaprezentuje swój najnowszy program – Tradycje Polskie.

Warnice coraz bliżej przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 106.

Warnice coraz bliżej przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 106.

08-12-2022

Warnice coraz bliżej przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 106. Samorząd województwa i Gmina Warnice zadeklarowały współpracę.

HydraSpecma inwestuje w parku.

HydraSpecma inwestuje w parku.

06-12-2022

W Stargardzkim Parku Przemysłowym od 2013 r. działa firma HydraSpecma. Szwedzkie przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji komponentów hydraulicznych i montażu takich systemów w maszynach i urządzeniach.

Kierował mimo zakazu, był poszukiwany i miał przy sobie narkotyki.

Kierował mimo zakazu, był poszukiwany i miał przy sobie narkotyki.

06-12-2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Chevroletem.

Cztery odsłony parku.

Cztery odsłony parku.

25-11-2022

Mnóstwo zieleni, miejsca do relaksu, różne gatunki roślin i ciekawe rozwiązania architektoniczne – studenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego zaprezentowali efekty warsztatów w naszym mieście.

Akt oskarżenia przeciwko sprawcy wypadku drogowego.

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez zaniechanie szczególnej ostrożności i należytej obserwacji pola jazdy, którego skutkiem było zderzenie z innym uczestnikiem ruchu drogowego.

Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania dnia 16 grudnia 2021r. na drodze krajowej nr 10 podejrzany poruszając się samochodem osobowym marki Mazda w kierunku miejscowości Suchań naruszył zasady bezpieczeństwa i przepisy ruchu drogowego, w ten sposób że nie zastosował się do obowiązującego w tym miejscu znaku drogowego.

Podczas wykonywania manewru wyprzedzania innego uczestnika ruchu drogowego, zderzył się z prawidłowo jadącym, w przeciwnym kierunku kierowcą samochodu marki Fiat. Na skutek zderzenia pojazdów kierowca tego pojazdu doznał obrażeń głowy oraz kończyn, które naruszyły czynność narządów jego ciała na okres powyżej 7 dni.

Podejrzany (lat 62) w chwili wypadku był trzeźwy. Nie był dotąd karany sądownie.

Na jego mieniu prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego.

Za zarzucany podejrzanemu czyn na podstawie art. 177 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.Archiwum.

Akt oskarżenia dotyczy poniższego zdarzenia.

16 grudnia 2021 r. o godzinie 12:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Stargardzie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowy na drodze krajowej nr 10. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono zderzenie dwóch pojazdów osobowych oraz pojazdu ciężarowego. Droga była całkowicie zablokowana. Po rozpoznaniu stwierdzono, iż pojazd ciężarowy znajdował się ok. 300m od miejsca zdarzenia a kierujący ciężarówką nie wymagał pomocy. Pojazd osobowy marki MAZDA znajdował się na poboczu drogi, jechał nim sam kierowca, który opuścił pojazd o własnych siłach. Samochód marki FIAT znajdował się na jezdni, kierujący znajdował się wewnątrz pojazdu.

Kierowca był przytomny, ale nie mógł wydostać się samodzielnie z rozbitego auta. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przy pomocy sprzętu hydraulicznego wyważono drzwi pojazdu od strony kierowcy umożliwiając tym dostęp do poszkodowanego. Po uwolnieniu mężczyzny zajęło się nim pogotowie ratunkowe. Ponadto zabezpieczono wycieki, plamy oleju na jezdni posypano sorbentem i odłączono akumulatory w samochodach. Poszkodowany z FIATA został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratownicze do szpitala. Natomiast kierowca MAZDY po przebadaniu przez zespół karetki pogotowia pozostał na miejscu zdarzenia.

Działania straży pożarnej zakończyły się o godzinie 15:11.

Źródło: Prokuratura Szczecin
Zdjęcie: KP PSP Stargard

29-06-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Chętnie czytane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprow...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody i...

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możl...

Ogłoszenia

Śledź nas