Mknął 212 km/h po drodze wojewódzkiej 142.

Policjanci stargardzkiej drogówki z grupy „SPEED” w minioną sobotę zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem, który na drodze Szczecin – Chociwel na której obowiązuje prędkość do 90 km/h mknął z prędkością 212 km/h. Pirat ukarany został mandatem w wysokości 2,500,-, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

W sobotę chwilę po godzinie 10 mundurowi ze stargardzkiej drogówki na potocznie nazywanej „chociwelce” zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes.

Siedzący za kierownicą 53 – latek przekroczył dozwoloną prędkość o 122 km/h. Mknął z prędkością 212 km/h. Zgodnie z taryfikatorem policjanci nałożyli na kierowcę mandat w wysokości 2500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Każdy kierowca, który nie stosuje się do ograniczeń prędkości musi liczyć się z wysoką karą finansową i utratą prawa jazdy na trzy miesiące. Ale przede wszystkim powinien mieć świadomość, że brawura za kierownicą może doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego apelujemy o rozsądek i stosowanie się do przepisów prawa o ruchu drogowym. Bądźmy odpowiedzialnymi kierowcami.

Źródło: KPP Myślibórz
podkom. Krzysztof Wojsznarowicz

28-02-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Chętnie czytane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprow...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody i...

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możl...

Ogłoszenia

Śledź nas