Ulica Chełmińskiego przejdzie remont.

Kolejna ulica w Stargardzie przejdzie remont. Tym razem to ul. J. Chełmońskiego.

News will be here

Po wykonaniu robót zdecydowanie poprawi się komfort kierowców. Większe bezpieczeństwo zyskają też piesi. Stargard pozyskał na inwestycję prawie 1 600 000 zł dofinansowania.

Teraz tylko na części nawierzchni tej drogi leżą płyty betonowe, ale zdecydowana większość wciąż jest nieutwardzona. Brakuje tam też chodników dla pieszych. W rejonie ul. J. Chełmońskiego budowane są kolejne domy, a plan zagospodarowania przestrzennego zakłada tam następne budynki jednorodzinne, szeregowce i bliźniaki. Z roku na rok na tym obszarze będzie przybywało mieszkańców.

W ramach planowanej przez miasto inwestycji wybudowana zostanie tam droga z kostki betonowej razem z chodnikiem. Właściwy odbiór deszczówki zapewni odpowiednie odwodnienie. Dodatkowe trzy latarnie z oprawami LED uzupełnią te zamontowane już w poprzednich latach.

Gotowa jest dokumentacja tej przebudowy. Roboty ruszą w 2023 roku i mogą pochłonąć ponad 2 200 000 zł. 70% pozyskanego dofinansowania pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Źródło i zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum

28-10-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze