Porozmawiali o drogach.

Trwają przygotowania do kilku dużych inwestycji drogowych. Przed nami przebudowa ulicy w Giżynku, budowa ul. Spółdzielczej i kolejnego fragmentu obwodnicy północnej miasta.

News will be here

Prezydent Rafał Zając, jego współpracownicy i projektant spotkali się z mieszkańcami zainteresowanymi tymi planami. Stargardzianie dostali odpowiedzi na zadawane pytania. Przekazali też swoje sugestie dotyczące dostosowania dokumentacji do ich potrzeb.

Cenię takie spotkania, bo uczestniczą w nich mieszkańcy, którzy są żywo zainteresowani swoją okolicą. Konsultacje robimy przede wszystkim po to, żeby pokazać stargardzianom jak w szczegółach będzie wyglądała dana inwestycja, ale także uwzględnić ich pomysły. Wsłuchujemy się w te głosy i zawsze, kiedy jest to możliwe, są one brane pod uwagę i nanoszone na ostateczny projekt. – mówi prezydent Rafał Zając.

W Giżynku projektowana jest nowa jezdnia, bezpieczny chodnik, nowoczesne oświetlenie i system odwodnienia. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. Spokojną, wzdłuż zabudowy mieszkalnej. Inwestycja znacząco poprawi jakość przemieszczania się pieszych i kierowców. W tej chwili po obu stronach drogi pobocza są nieutwardzone, a światło dają latarnie starego typu. W czasie konsultacji mieszkańcy dopytywali m.in. o przebieg nowego chodnika i miejsca parkingowe. Dostali też deklarację, że na jezdni zostaną zamontowane progi zwalniające.

Wygodniej i bezpieczniej będzie można poruszać się ul. Spółdzielczą. Nieutwardzoną jezdnię zastąpi droga z prawdziwego zdarzenia. Komfort zyskają też piesi, korzystający teraz z gruntowego pobocza. Całość połączy się już z istniejącym odcinkiem ulicy. Do tego projektu było niewiele pytań. Te, które się pojawiły, dotyczyły przebudowy linii energetycznej, niebędącej jednak własnością miasta, i montażu progów zwalniających. Ustalono, że póki co nie ma konieczności, by tam były. Po realizacji inwestycji planowane są obserwacje ruchu i reagowanie w razie potrzeby.

Mieszkańcy i przedsiębiorcy poznali też plany dotyczące budowy kolejnej części obwodnicy północnej – od ul. H. Wieniawskiego do wiaduktu na ul. Składowej. Ten odcinek razem z będącym na ukończeniu fragmentem obwodnicy od ul. E. Orzeszkowej do ul. Składowej zdecydowanie usprawnią ruch w całym Stargardzie. Jego duża część zostanie przeniesiona poza centrum. Na pewno podniesie się też bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców. Na konsultacjach rozmawiano m.in. o lokalizacjach zjazdów na tereny firm oraz terminach rozpoczęcia i zakończenia inwestycji. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to ten etap może zostać zrobiony do końca 2025 r.

Zdjęcia: UM w Stargardzie

20-11-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze