Wiadomości

Parkuj z głową. Myśl o innych.

Stargardzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej przeprowadzili działania dotyczące niewłaściwego parkowania pojazdów na terenie miasta Stargard.

Mundurowi szczególną uwagę zwrócili na pojazdy pozostawione na chodnikach, w obrębie przejść dla pieszych, przystanków komunikacji miejskiej oraz skrzyżowań.

Mundurowi reagując na zgłoszenia mieszkańców naszego miasta oraz mając na uwadze ich bezpieczeństwo, przeprowadzili działania mające na celu eliminowanie nieprawidłowego parkowania. Wychodzenie na przejście dla pieszych za zaparkowanego pojazdu bądź manewr omijania na drodze rowerowej może stwarzać zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi i rowerzyści. Do wielu zdarzeń dochodzi w wyniku zbyt słabej widoczności, czego przyczyną są między innymi nieprawidłowo zaparkowane pojazdy. Kierowcy łamiąc przepisy prawa, parkują swoje pojazdy w miejscach niedowolnych powodując nie tylko kłopotliwe sytuacje, ale przede wszystkim stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W trakcie działań mundurowi przyglądali się nieprawidłowo zaparkowanym pojazdom, szczególnie w centrum miasta, gdzie źle ustawione pojazdy są dokuczliwe w codziennym funkcjonowaniu mieszkańców tego regionu. Funkcjonariusze ujawnili kilkadziesiąt nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. Wobec kierowców niestosujących się do przepisów policjanci wyciągnęli konsekwencje.

Pamiętajmy, aby nie parkować w miejscach objętych zakazem, zaparkować samochód tak, by nie utrudniał przejścia pieszym lub nie tarasował wjazdu na posesję. Nie dopuszczalne jest parkowanie w miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Źródło: Policja Stargard

21-10-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Chętnie czytane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprow...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody i...

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możl...

Ogłoszenia

Śledź nas