Nowy chodnik na Szczecińskiej.

Rozpoczęła się inwestycja oczekiwana przez mieszkańców.

News will be here

Na odcinku od poczty do skrzyżowania ul. Szczecińskiej z ul. T. Kościuszki będzie zupełnie nowy chodnik, ale także ścieżka rowerowa. Trwa również przebudowa zatok autobusowych. Miasto dokłada powiatowi połowę kosztów wszystkich robót.

Tym szerokim chodnikiem codziennie przemieszczało się bardzo wielu stargardzian. Jego stan pozostawiał wiele do życzenia, a nierówności były widoczne gołym okiem. Po remoncie będzie wygodniej, ale i bezpieczniej. Na drodze dla pieszych kładziona jest kostka betonowa, a ścieżka rowerowa zostanie zrobiona z asfaltu.

Roboty są prowadzone na odcinku od wjazdu w os. Zachód, w pobliżu poczty, do skrzyżowania z ul. T. Kościuszki – niedaleko stacji paliw. Wyremontowane będą też trzy zatoki autobusowe: przy przychodni na osiedlu Zachód, przy krzyżówce z ul. H. Wieniawskiego oraz w pobliżu skrzyżowania z ul. S. Moniuszki.

Cała inwestycja ma kosztować 1 000 000 zł. Z budżetu miasta pójdzie na ten cel 500 000 zł. Wykonawcą robót jest firma BUDPAK Paweł Szubert ze Stargardu. Nowy chodnik, ścieżka i zatoki powinny być gotowe najpóźniej w grudniu 2022 r.

Zdjęcia: UM w Stargardzie

03-11-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze