Kwatera saperów gotowa.

Zupełnie nowy blask zyskała kwatera saperów na cmentarzu przy ul. T. Kościuszki.

News will be here

Podczas listopadowych spacerów na nekropolii warto przyjrzeć się temu miejscu. Wszystkie nagrobki zostały wymienione, nawierzchnia wokół nich położona na nowo, a przed nami jeszcze nasadzenia zieleni.

Kwatera saperów znajduje się na największym cmentarzu w mieście – blisko 20 hektarowym. Spoczywają tam w większości mężczyźni, którzy zginęli, rozminowując Stargard w 1945 r., ale także dwie sanitariuszki. 65 starych nagrobków zastąpiły nowe, wykonane z granitu. Nawierzchnia pomiędzy grobami jest nowa i estetyczna – z równej kostki. Przy odpowiedniej pogodzie zaplanowano jeszcze uzupełnienia zieleni. Pojawi się tam trawa i hortensje.

Jednocześnie na ukończeniu jest inwestycja na Międzynarodowym Cmentarzu Wojennym przy ul. W. Reymonta. Zakres prac obejmuje naprawę ogrodzenia i centralnego pomnika. Tam roboty powinny potrwać do końca tego roku. Na oba projekty Stargard zdobył ponad 410 000 zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło oraz zdjęcia: UM w Stargardzie

31-10-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze