Coraz bliżej Park&Ride.

Wyraźnie do przodu posuwają prace przy budowie ogromnego parkingu i modernizacji ul. Barnima.

News will be here

Już za kilka tygodni kierowcy przejadą tam nową jezdnią, rowerzyści skorzystają z kolejnej ścieżki, a piesi przejdą wygodnym chodnikiem. Miejsce do zaparkowania znajdzie około 300 samochodów osobowych, a cykliści zostawią swoje pojazdy w specjalnych boksach.

Już za kilka dni na ścieżce rowerowej położona zostanie nawierzchnia. Z dnia na dzień kształtów nabiera też chodnik po drugiej stronie ul. Barnima. Wzdłuż całej drogi stoją również nowe latarnie z energooszczędnymi oprawami led.

Jednocześnie trwają prace wykończeniowe w budynku socjalno-usługowym i na parkingu. Nowością są zamykane boksy, w których będzie można przechowywać rowery. Oprócz tego na P&R cykliści skorzystają z zadaszonych stojaków, a posiadacze aut elektrycznych naładują tam swoje pojazdy.

Nowa inwestycja znacznie ułatwi poruszanie się po tej części Stargardu. Kierowcy przejadą zmodernizowaną ul. Barnima, a rowerzyści zyskają kolejną ścieżkę, która uzupełni sieć tras w naszym mieście. Piesi będą korzystać z wygodnego chodnika, a ich bezpieczeństwo zwiększy również doświetlone przejście przez ulicę. Bez problemu dojdą też do Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego i dworca PKP. Z kolei na samym parkingu zostawimy nawet 300 samochodów osobowych. Zaparkują tam też autobusy i kampery. Wartość całej inwestycji to ponad 20 000 000 zł.

Zdjęcia: UM w Stargardzie

17-10-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze