Wiadomości

Chociwel

Kontrola szkolnych autobusów w Gminie Chociwel.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego stargardzkiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Posterunku Policji w Chociwlu przeprowadzili działania, w trakcie których kontrolowali stan techniczny busów oraz autokarów.


Ne ustąpił pierwszeństwa motocykliście. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez zaniechanie szczególnej ostrożności i należytej obserwacji pola jazdy, którego skutkiem było zderzenie z motocyklistą.


Otwarcie Klubu Senior+ w Bobrownikach.

Z myślą o osobach w wieku 60+ utworzony został w miejscowości Bobrowniki Klub „Senior+”, którego oficjalne otwarcie nastąpiło w dniu 15 marca 2022 roku.


Mknął 212 km/h po drodze wojewódzkiej 142.

Policjanci stargardzkiej drogówki z grupy „SPEED” w minioną sobotę zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem, który na drodze Szczecin – Chociwel na której obowiązuje prędkość do 90 km/h mknął z prędkością 212 km/h. Pirat ukarany został mandatem w wysokości 2,500,-, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.


Powiat wspiera Gminę Chociwel w realizacji inwestycji drogowych.

Gmina Chociwel podpisała porozumienia o dofinansowaniu przez Powiat Stargardzki przebudowy ul. Wolności oraz dróg w Bobrownikach i Kani.


Dobrzany

Nielegalna hodowla ptaków chronionych zamknięta.

Wczoraj na jednej z prywatnych posesji znajdujących się na terenie gminy Dobrzany funkcjonariusze ujawnili nielegalną hodowlę ptaków objętych ochroną gatunkową.Teraz właściciel hodowli będzie odpowiadał przed sądem.


Umowa na budowę trzech świetlic podpisana.

We wtorek 29 marca br. Burmistrz Dobrzan Paweł Filip popisał umowę na realizację zadania pod nazwą „Budowę świetlic wiejskich w miejscowościach: Bytowo, Lutkowo i Sierakowo w Gminie Dobrzany” z wykonawcą robót firmą Adris Trade Sp. z o.o. reprezentowaną przez Prezesa Zarządu Łukasza Guglasa oraz Dyrektora Technicznego Roberta Synatora.


11 marca, Dzień Sołtysa.

11 marca to dzień, w którym swoje święto mają sołtysi w Polsce. W ramach obchodów Dnia Sołtysa w naszej gminie Burmistrz Dobrzan Paweł Filip wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Dobrzanach Wiesławem Borzęckim zaprosili wszystkich sołtysów Gminy Dobrzany do sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dobrzanach, by wspólnie uczcić ten szczególny dla sołtysów dzień.


Podpisanie umowy na wsparcie psychologiczno-pedagogiczne dla uczniów.

W dniu 3 marca br. w Urzędzie Gminy w Starej Dąbrowie, Burmistrz Dobrzan Paweł Filip przy kontrasygnacie Skarbnik Gminy Wiesławy Czenczak podpisał umowę Wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Olgierdem Kustoszem.


Podpisali list intencyjny w sprawie przygotowania strategii terytorialnej.

W dniu dzisiejszym tj. 21 lutego br. Burmistrz Dobrzan Paweł Filip wspólnie z włodarzami ościennych gmin powiatu stargardzkiego podpisał list intencyjny z Wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Olgierdem Kustoszem w sprawie współpracy na rzecz przygotowania strategii terytorialnej.


Dolice

Dolice. 900 konne Audi uderzyło w dom. Kierowca nie żyje.

W niedzielę około godziny 7 w Dolicach doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Samochód osobowy marki Audi RSQ8 uderzył w budynek mieszkalny. Na miejscu śmierć poniósł kierowca.


Krępcewo: Auto uderzyło w drzewo.

W miejscowości Krępcewo doszło do wypadku drogowego. Kierujący pojazdem marki peugeot 206 z niewyjaśnionej przyczyny uderzył w drzewo.


Mieszkanka Dolic finalistką konkursu Miss Polski 2022.

Julia Maź oficjalnie potwierdziła, iż została finalistką w konkursie Miss Polski 2022.


''Noc świateł'' w Dolicach. Niezwykły pokaz.

W sobotę 4 czerwca w Dolicach odbyło się niezwykłe wydarzenie "NOC ŚWIATEŁ".


Przejazd kolejowy w Dolicach zamknięty.

Do 4 lipca zamknięty będzie przejazd kolejowy w Dolicach. Wszystko przez prace remontowe, których celem jest modernizacja linii kolejowej na trasie Szczecin Dąbie - Poznań Główny.


Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy kierujących na ,,podwójnym gazie’’.


Nowe targowiska w Dolicach, Barwicach i Chojnie.

Aby polepszyć komfort zarówno producentów, jak i kupujących w Dolicach, Barwicach i Chojnie pojawią się nowe targowiska. W budowie i przebudowie takich miejsc pomogą unijne środki z PROW 2014-2020 o łącznej wysokości blisko 2,6 mln zł.


Jubileusz 50-lecia małżeństwa.

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, jednak „Złote Gody” to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku.


Ińsko

Działania prewencyjne na ternie Ińska i Dobrzan.

Wczoraj policjanci z Ińska i Dobrzan wraz z funkcjonariuszami stargardzkiej drogówki przeprowadzili na podległym terenie działania kontrolno - prewencyjne ukierunkowane na eliminowaniu z ruchu drogowego osób przekraczających prędkość, będących po spożyciu alkoholu, lub kierujących pod wpływem środków odurzających.


2 091 850,00 zł dofinansowania dla Gminy Ińsko!

Gmina Ińsko otrzymała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego Oś Priorytetowa XI Wsparcie sektora zdrowia i środowiska w kontekście pandemii COVID-19 - Działanie 11.2 Wsparcie efektywności energetycznej w kontekście pandemii COVID19.


Powstanie promenada nad jeziorem Ińsko. Inwestycja dzięki podatkom Polek i Polaków.

18 marca 2022 r., w Urzędzie Gminy i Miasta Ińsko doszło do podpisania kolejnych umów na wykonanie inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.


Rozmawiali o remontach i przebudowie dróg.

24 lutego 2022 r., w Urzędzie Gminy i Miasta Ińsko doszło do spotkania z Panią Starostą Iwoną Wiśniewską oraz Panią Agatą Łucką Członkiem Zarządu Powiatu.


Kolejny krok w celu pozyskania środków na rozwój Gminy Ińsko.

21 lutego 2022 roku, w Starej Dąbrowie Wójtowie i Burmistrzowie z Gmin Powiatu Staragrdzkiego wzięli udział w spotkaniu mającym na celu podpisanie listu intencyjnego w sprawie współpracy na rzecz przygotowania strategii terytorialnej.


Kobylanka

4 miliony na modernizację stacji uzdatniania wody w Lipniku.

Dzięki wsparciu samorządu województwa zostanie zrealizowana inwestycja, na którą czekają mieszkańcy gminy Kobylanka i gminy wiejskiej Stargard.


Reptowo: Pożar samochodu osobowego. Auto doszczętnie spłonęło.

W sobotę 25 czerwca około godziny 24:00 w miejscowości Wielichówko doszło do pożaru samochodu osobowego.


Bezpieczne plażowanie.

Każdego lata tysiące stargardzian wypoczywa nad Miedwiem, najczęściej wybierając plażę w Zieleniewie.


Zamknięcie przejazdu PKP.

Wykonawca w tym przypadku Partner Konsorcjum SBM Sp. z o.o. Sp. K, informuje, że w związku z modernizacją linii kolejowej E59 Stargard s— Szczecin Dąbie, od dnia 04.04.2022 do dnia 29.04.2022 zostanie wprowadzona Tymczasowa Organizacja Ruchu polegająca na całodobowym zamknięciu przejazdu kolejowego w km linii 185+718 w m. Reptowo w pasie drogowym drogi powiatowej DPI 701Z.


Zakończyła się gruntowna modernizacja dachu hali sportowej przy ul. Pierwszej Brygady.

Remont był konieczny, ponieważ w czasie intensywnych opadów deszczu woda dostawała się do obiektu.

Dodatkową korzyścią z inwestycji jest zmniejszenie utraty ciepła podczas ogrzewania sali, co ma duże znaczenie szczególnie w kontekście rosnących cen energii.

Przeciekanie dachu wiązało się z uciążliwościami, a woda niekorzystnie wpływała na parkiet w hali, w której rozgrywane są m.in. mecze ekstraklasowej drużyny PGE Spójnia Stargard. Modernizacja rozpoczęła się jeszcze latem. Zakres robót był szeroki. W pierwszej kolejności przeprowadzono roboty związane z demontażem zabezpieczeń płyt. Później dach został docieplony płytą termoizolacyjną o grubości 10 cm na powierzchni ponad 1560 m². Całość przykryła odpowiednia blacha pokryta specjalną powłoką ograniczającą niekorzystne działanie pogody. Zamontowano też niezbędne wpusty i kominki wentylacyjne.

Remont nadzorował Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na wszystkie prace z budżetu Stargardu popłynęło prawie 600 000 zł. Miasto regularnie inwestuje w infrastrukturę sportową. W maju uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 i mieszkańcy okolicy zyskali nowoczesne boisko do piłki nożnej, a w tym roku pojawi się tam jeszcze skocznia do skoków w dal. Przy SP nr 8 jest z kolei nowe boisko do koszykówki ze strefą street workoutu i plac zabaw z trampolinami. Tylko w tym roku wymieniono parkiety w salach gimnastycznych w szkołach nr 3 i 11, a Trójka ma też nową siłownię zewnętrzną. Na ukończeniu są także roboty przy wymianie nawierzchni Euroboiska.

Zdjęcia: OSiR w Stargardzie
Źródło: UM Stargard

22-10-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Chętnie czytane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprow...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody i...

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możl...

Ogłoszenia

Śledź nas