Warnice coraz bliżej przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 106.

Warnice coraz bliżej przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 106. Samorząd województwa i Gmina Warnice zadeklarowały współpracę.

News will be here

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 106 w Warnicach jest o krok bliżej. W czwartek, 8 grudnia 2022 roku zachodniopomorski marszałek województwa Olgierd Geblewicz i wójt Warnic Alina Werstak podpisali w Urzędzie Marszałkowskim list intencyjny w sprawie współpracy przy realizacji projektu. Zakres modernizacji infrastruktury zależeć będą od montażu finansowego.

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich posiada już Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej dla zadania „Rozbudowa przejścia przez miejscowość Warnice w ciągu drogi wojewódzkiej nr 106.” Samorząd Województwa złoży zaś wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Nastąpi to wówczas, kiedy Ministerstwo Infrastruktury ogłosi nabór wniosków. Zakres realizacji inwestycji będzie zależał od decyzji o dofinansowaniu.

Polityka transportowa to priorytet w budżecie województwa. Zależy nam na nieustannej poprawie skomunikowania regionu. Warnice to ważna miejscowość na trasie ze Stargardu do Pyrzyc. Wspólnie z samorządem gminny postaramy się, aby odciek „106” przechodzący przez miejscowość został jak najszybciej zmodernizowany – mówił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Projekt, jakim dysponuje ZZDW zakłada przebudowę drogi na odcinku blisko 1,3 km. W zakresie tej przebudowy jest wzmocnienie konstrukcji jezdni, budowa elementów uspokojenia ruchu, ronda na skrzyżowaniu z drogą powiatową, kanalizacji deszczowej, chodników i ciągu pieszo rowerowego oraz zatok autobusowych i miejsc postojowych.

Gminie zależy przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa w sąsiedztwie miejscowej szkoły podstawowej, dlatego zadeklarowała współfinansowanie kosztów budowy i późniejszej eksploatacji oświetlenia przejścia dla pieszych, które znajduje się między szkołą, a siedzibą Ochotniczej Straży Pożarnej. Przebudowa tego fragmentu DW106 polegałaby również na budowie azylu dla pieszych.

Modernizacja tej drogi oznacza zdecydowaną poprawę bezpieczeństwa. Natężenie ruchu, które głównie powodują TIR-y, jest naprawdę spore. Zależy nam, aby mieszkańcy bez narażenia zdrowia, a nawet życia docierali do np. do ośrodka zdrowia, a młodzież do szkoły – powiedziała wójt Warnic Alina Werstak.

Jak duży zakres prac obejmie przebudowa DW106, dowiemy się po publikacji listy zadań zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Źródło: WZP

08-12-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze